SDS Dzierżoniów

Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty dla mieszkańców

Terapia przy stole do ćwiczeń manualnych ręki

Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty dla mieszkańców

Okres pandemii doświadczył wszystkich wyjątkowo mocno. Przez cały okres zamknięcia ośrodka staraliśmy się robić wszystko, aby nasi domownicy nie doświadczyli wielu złych emocji związanych z brakiem wsparcia do jakiego przyzwyczajeni byli latami. Przedsięwzięte działania, związane z prowadzeniem terapii i wsparcia w sposób przystosowany do nowych okoliczności spełnił swoje zadania i widać, że zachowaliśmy ciągłość pracy terapeutycznej.
Teraz jednak możemy, dbając oczywiście o reżim sanitarny wrócić w pełni do pracy w ośrodku. Ponownie otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy spotkało się z ogromnym entuzjazmem ze strony domowników jak i kadry terapeutycznej. Powrót do normalnej pracy, stanowi idee funkcjonowania ośrodka wsparcia dziennego. Dzięki przeprowadzanym codziennie w bardzo dobrej atmosferze zajęciach terapeutycznych, nadrabiamy w szybki sposób powstałe niewielkie deficyty oraz w pełni realizujemy nakreślone plany terapeutyczne.
Przypominamy też, że każda osoba z zaburzeniami psychicznymi zamieszkująca w Dzierżoniowie, może zgłosić się do nas i zostać domownikiem Środowiskowego Domu Samopomocy.
Pobyt w ośrodku, zwłaszcza po tak trudnym roku 2020 może pomóc na wielu płaszczyznach i pozwolić osobie z problemami wrócić do prawidłowego funkcjonowania społecznego.
Podczas pobytu w ośrodku możemy korzystać z wielu interesujących zajęć m.in.
- Treningów umiejętność interpersonalnych i rozwiązywania problemów
- Treningów funkcjonowania w życiu codziennym
- Treningów spędzania czasu wolnego
- Treningów higienicznych
- Poradnictwa psychologicznego
- Terapii ruchowej i fizjoterapii

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie
ul. Nowowiejska 88, tel.: 74 830-39-97,
Ośrodek otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00.
facebook